İstanbul Aile Danışmanlık Merkezi
Randevu : 0533 373 81 23

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/psikolojikdanismanlar
  • https://www.twitter.com/pedagoglar
Bireysel Terapi
Depresyon, Stres, Sosyal Fobiler ve korkular, Panik Atak, Takıntı Bozuklukları, Travma, Öfke Kontrolü, Sınav Kaygısı, Yeme bozuklukları, Uyku bozuklukları gibi.
Evlilik Terapisi
Evlilik Eğitimi, Fölrt Dönemi, Eş Seçimi, Nişanlılık Dönemi, Karakter Testi, Gebelik Dönemi Problemleri gibi konularda profesyonel eğitim alabilirsiniz.
İlişki Koçu
Evlilik sorunları, Aile içi problem çözme, Kıskançlık, Eşler arası uyum sorunları, Eşler arası cinsel problemler, Aldatma, Boşanma ve boşanma sonrası gibi konularda profesyonel yardım alabilirsiniz.
Aile Terapisi
Evlilik sorunları, Anne-Baba tutumları, Aile içi problem çözme, Kıskançlık, Eşler arası uyum sorunları, Eşler arası cinsel problemler, Aldatma, Boşanma ve boşanma sonrası gibi konularda profesyonel yardım alabilirsiniz.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret63079
Köşe Yazıları
Site Haritası
Takvim
Aidat Borcu Sorgulama

Bize 0533 373 81 23 ten ulaşabilirsiniz Aramanızı tavsiye ediyorum. 

İstanbul'un 39 ilçesi hakkında öğrenmek istediğinzi her şey burada: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu Aile Evlilik Çift Terapisti Danışmanı Psikoloğu Pedagogu burada var.

www.istanbulailedanismamerkezi.net

istanbul Aile Evlilik Çift Danismanı 0532 158 35 55
Aldatmada öncelikle esas suçluyu bulmak oldukça önemli
12/07/2017

Çift ilişkilerinde aldatmanın ne kadar çok konuşulur olduğu ve çift ilişkisini bozduğu; hatta kişilerde yaralar açtığı söylenir/yazılır olmuştur. Lakin ‘aldatma yaşantısı’ olgusunun ilişkinin içinde yaşanan çıkmazlar için rahatlatıcı bir yol olduğunu söyleyebiliriz. Ahlaki boyutun da işin içine karıştığı bu gibi durumlarda, aldatmanın dayanılmaz ağırlığı her iki tarafı da olumsuz etkiliyor ve esas konuşulması gerekenler bir türlü konuşulmaz; ötelenerek, aldatma üzerinde takılıp kalınılır.

Sezen Aksu’nun, ‘Masum değiliz hiç birimiz.” sözünü hatırladım. Masum olmayanın hakikaten bizler mi yoksa masum olmayanla sıkışmış; hatta üzerine yapışmış ve hatta o her ne ise o masum olmayan şey sinsi ve görünmez bir şekilde boğan ve ciddi anlamda suçluluk duygularıyla bizim kimyamızı bozan başka bir şey mi?

Kadın erkek ilişkilerinde ‘aldatma’ olgusu mevzu olduğunda; olaya bir yandan ahlaki boyutuyla bakarken, kadın ve erkeğin bu ağır yükün altında ezildiğini görüyoruz. Bu nedenle, öncelikle esas suçluyu bulmak oldukça önemli olmaktadır. Kadın ve erkek arasında oluşan ilişkinin masum olmadığını biliyoruz. Masum olmayan ve aldatanı ve aldatılanı da yaralayıp beyin kimyamızı bozan esas suçlu iki kişi arasındaki ilişkidir. Dolayısıyla bakmamız gereken ve istenirse de tamir etmemiz gereken yer ilişkidir. Sevgilimiz ya da eşimizle her şey yolunda gibi görünebilir. Akılda tutulması gereken en önemli şey ilişkinin bir jöle gibi her an şekil değiştirebileceğidir. Aldatılma ya da aldatma olayı hanenize düştüğünde bilin ki ilişkinizi konuşmanın ve yardım almanın zamanı gelmiştir. Aranızdaki ilişkinin doğurduğu bu durum karşısında kendinizin de eşinizin de boş bulunmasına fırsat vermeyin ve kendinizi ilişkinin maskarası olmaktan koruyun, devamında ise mutlaka yardım alın.
İlişki kalitenizi konuştukça aldatmanın ya da aldatılmanın bir önemi kalmamakta ve eğer yardım alınıp ilişki tamir olursa bu çiftler bu hadiseden sonra çok da sağlıklı bir birlikteliğe başlayabilirler.

0533 373 81 231619 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları